Sezóna 2009-2010

20.9 2009   HUS - BYS  2:0   Hřiště: Lesná

Toto byl náš první zápas v sezóně 2009 - 2010, kdy jsme si po prázdninové pauze zahráli fotbálek. Sešlo se nás 12, naproti tomu Husovických hráčů bylo okolo dvaceti. Jelikož se hrálo na Lesné, nemohli jsme hrát útočný fotbal. Proto jsme se stáhli do obrany a spoléhali jsme na protiútoky. Husovice měly více šancí a proto byl výsledek spravedlivý.

11.10 2009  PET - BYS 3:0    Hřiště: Lesná

K tomuto utkání jsme se bohužel nesešli, proto byl výsledek kontumován.

18.10 2009  ZID - BYS 2:1    Hřiště: Lesná

V tomto utkání jsme se střetli se silným týmem, který se nakonec stal mistrem FFL pro sezónu 2009 - 2010. Židenice si během prvního poločasu vypracovaly několik šancí, ale pouze jedna skončila gólem. My jsme byli pod tlakem a po našem faulu v pokutovém území Židenice kopaly penaltu, kterou skvělým zákrokem zneškodnil José. Ve druhém poločase jsme dostali druhý gól a zdálo se být rozhodnuto. Jenže z naší ojedinělé akce padl velmi ušmudlaný gól a zápas se zdramatizoval. Židenice nás ovšem do další šance nepustily a vyhrály 2:1.

8.11 2009  RCV - BYS 3:3  Hřiště: Medlánky

Toto byl velice zvláštní zápas. Po poločase jsme vedli už 3:0, ale ve druhé půli jsme přestali hrát a byly jsme rádi za výsledek 3:3. Tento zápas také poznamenala vyhrocená atmosféra, kterou vytvářeli jistí dva hráči Řečkovic svými tvrdými a zákeřnými zákroky. Zápas se nakonec dohrál, ale většina z nás měla zkažené nedělní odpoledne.

18.4 2010  BYS - MNO 0:4  Hřiště: Lesná

Tohle byla naše nejvyšší porážka v letošní sezóně. Soupeř nás přehrál po všech stránkách a zaslouženě vyhrál.

25.4 2010  BYS - MIO 2:2  Hřiště: Medlánky

Toto byl velmi vyrovnaný zápas, který se nám velmi povedl. Mohli jsme i vyhrát, ale po nepřehledné situaci v pokutovém území nakonec gól nebyl uznán.

9.5 2010  BYS - REB 3:0  Hřiště: Medlánky

Tohle bylo naše nejvyšší vítězství v letošní sezóně. Již v prvním poločase jsme vedli 3:0. První gól jsme dali po zmatcích v obraně soupeře, druhý gól jsme se štěstím dali z penalty a třetí gól byla třešnička na dortu, kdy Ondra napřáhl z dvaceti metrů a krásně zatočil míč k pravé tyči. Druhý poločas jsme měli pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli.

23.5 2010  BYS - LES 1:3  Hřiště: Medlánky

V tomto utkání jsme chtěli získat tři body, jenže soupeř ke konci prvního poločasu dal dva góly ze standartních situacích. V druhém poločase hra byla vyrovnaná, jenže jsme faulovali poblíž naší brány a z volného přímého kopu jsme dostali gól. Těsně před koncem utkání jsme dali symbolický gól po krásné kombinaci. Soupeř zaslouženě vyhrál.

30.5 2010  BYS - SLO 0:2  Hřiště: Medlánky

Do tohoto utkání jsme vstupovali v roli favorita, protože jsme hráli s posledním týmem tabulky. Během zápasu jsme si vypracovali velké množství šancí, jenže se nám nedařilo vstřelit gól. Zbývalo posledních pět minut do konce utkání a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem soupeř zahrával volný přímý kop z 80 metrů, z kterého senzačně skóroval. Nám nezbylo než otevřít obranu, ale minutu před koncem jsme dostali druhý gól a výsledek byl zpečetěn. Zápas také poznamenala absence našeho gólman Josého. Zápasu rozhodně slušela remíza, ale my jsme neproměňovali šance a soupeř toho využil.

13.6 2010  KPE - BYS 2:2  Hřiště: Medlánky

V tomto utkání se střetl poslední tým s jistým adeptem na titul, s hráči Krpole. Krpoláci potřebovali nutně vyhrát, jinak by titul braly Židenice. Od začátku se soupeř hnal za vítězství, jenže se mu nedařilo pokořit naši obranu. Úvodní gól však střelili hráči Krpole po šťastném odrazu od jednoho našeho obránce. Poločas skončil 1:0 pro KPE. V druhém poločase jsme za necelých 5 minut vstřelili gól a titul by patřil Židenicím. Jenže tým KPE za necelých 15 minut přidal druhý gól a od této chvíle hráli hráči KPE pouze na čas. To se jim ovšem nevyplatilo, protože 7 minut před koncem vsítil druhý gól Ňáca, na kterého hráči KPE úplně zapoměli. Potom přišel úporný nátlak soupeře, při kterém jsme výsledek se štěstím udrželi a postarali jsme se o velkou senzaci. Hráči KPE odcházeli ze hřiště se zklamaným výrazem a Židenice mohly slavit titul.