Pravidla FFL

Toto jsou pravidla FFL pro sezónu 2009/2010, která jsem pro lepší pochopení zjednodušil. Důležité informace jsem však nevypustil.

1. Kapitán je označen viditelnou páskou, která je na levé paži. Kapitán řeší sporné situace. Jiní hráči nemůžou zasahovat, kromě toho, který se zúčastnil sporné situace.

2. Hraje se 2 x 35 minut. Po domluvě kapitánů lze i 2 x 45 minut. Každý tým má mít maximálně 1 časoměřiče. Nesmí být překročen časový limit, kdy je naplánován oficiální začátek následujícího zápasu. V případě, že má zápas časový skluz, je nutné, aby byl zkrácen 1. poločas a  2. poločas se odehrál  plných 35 minut s minimální přestávkou.

3. Minimální počet hráčů v Medlánkách je 7+1, klasicky se hraje 9+1, na Lesné je optimální počet hráčů 10+1.

4. Nehraje se na ofsajdy, střídání je neomezené.

5. Při malé domů nesmí brankář míč chytat do rukou. V případě zahrání rukou se zahrává nepřímý kop z místa přestupku. Brankář též nesmí chytat rukou při vhazování autu vlastního mužstva.

6. Když některý hráč zahraje míč rukou (aktivní pohyb ruky), hned řekne "RUKA" a hra je přerušena. Ostatní hráči nemají právo zvolat "RUKA". Poté se zahrává přímý kop (v pokutovém území penalta). Ruka u těla není přestupek proti pravidlům.

7. Je zakázáno používat kopačky se šroubovacími a kovovými hroty. Takto obutý hráč nesmí hrát.

8. Jakmile je některý hráč zfaulován, ihned zvolá "FAUL". Ostatní hráči nemají právo zvolat "FAUL".

9. Ve FFL je zakázáno používat skluz, jinak se zahrává volný přímý kop.

10. Jestliže je nalajnováno velké vápno, musí provést brankář odkop od brány mimo území velkého vápna. V případě porušení pravidla se zahrává nepřímý kop z místa převzetí míče hráčem v poli.

11. Nesmí se půjčovat žádní hráči z jiného klubu, ani hráči ze soupeřova družstva.

12. Vítězství znamená 3 body do tabulky, remíza 1 bod.

13. Neexistuje odklad zápasu. Pouze v případě velice špatného počasí. Potom se musí mailem informovat prezident ligy, který zajistí náhradní termín.

14. Před zahájením a po ukončení zápasu si hráči podají ruce.