Sezóna 2010/2011

19.9 2010 BYS - MIO 0:2

V neděli 19.9. 2010 jsme odehráli první zápas v novém ročníku ve FFL. Přišlo celkem 16 hráčů, což je velké plus pro další zápasy. V první poločase nebylo k vidění mnoho šancí, kromě jedné naší, která volala po gólu. Ve druhém poločase bylo k vidění již více šancí, ale ty největší jsme bohužel neproměnili, za které jsme byli 7 minut před koncem potrestáni soupeřovým, velice ušmudlaným gólem. Snažili jsme se ješte srovnat, nicméně po druhém gólu z penalty naše šance pohasly. Děkuji všem hráčům za jejich výkon v zápase.

3.10 2010 BYS - REB 2:0

V neděli 3.10. jsme odehráli další zápas ve FFL proti Rebelům, ve kterém jsme vyhráli 2:0 a získali jsme 3 body. K velkému překvapení dorazili Vítek a Pavel Vecheta, bez kterých by výsledek vypadal zcela jinak. V prvním poločase byly příležitosti na obou stranách, ale ani jeden tým si nedokázal vypracovat pořádnou šanci. Až 10 minut před koncem Vojta odcentroval a Zdeněk jakýmsi zvláštním způsobem dopravil míč do soupeřovy brány. Rukou to opravdu nebylo:).

Na začátku druhého poločasu jsme dali druhý gól, který vstřelil po krásné individuální akci Jirka Březina. Místo toho, aby nás tento gól uklidnil, jsme začali zmatkovat v záloze, ale díky zahozeným šancím soupeře a skvělým zákrokům našeho brankáře jsme neinkasovali žádný gól. Ačkoliv měl soupeř o jednoho hráče míň, na hře to nebylo poznat a my jsme museli o výsledek bojovat až do úplného konce. Děkuji všem hráčům za jejich bojovný výkon.

17.10 2010 BYS - ZID 1:0

Jedno obrovské překvapení. Do tohoto utkání jsme nastoupili v sestavě 9+1 bez možnosti střídat a s cílem, abychom co nejdéle udrželi nulu na kontě. Hráči Židenic byli do tohoto utkání v roli favorita a již od začátku utkání měli míč na svých kopačkách. Když už se Židenice dosataly ke střele, trefily vždy našeho gólmana Pavla Vechetu.My jsme jen odkopávali míče daleko od naší brány. V 25. minutě se zranil Ondra Kašpárek (ruplo mu v koleni) a my jsme neměli nikoho na střídání. Židenice nám dovolily, že může za nás nastoupit jeden cizí hráč (nastoupil Petr z MIO). Během prvního poločasu jsme také podnikli tři protiútoky, kterými jsme vystrašili soupeřova gólmana.

Ve druhém poločase hra vypadala úplně stejně jako v poločase prvním. Soupeře jsme neustále napadali a odkopávali jsme míče do bezpečí. Když se jim konečně podařilo vystřelit, míč buď letěl nad naši branku nebo do rukavic našeho brankáře. Přibližně 17 minut před koncem byl faulován Petr z MIO, který se postavil k přímému kopu a krásnou ranou vymetl soupeřovu šibenici. Potom jsme zuby nehty odolávali soupeřovu tlaku, ze kterého nic nevytěžil a my jsme po vyčerpávajícím boji vyhráli 1:0. Děkuji našim hráčům za jejich bojovnost a nasazení v tomto zápase.

24.10 2010 BYS - SLO 0:1

V posledním podzimním utkání jsme se střetli na Lesné se Slovany. Kvůli absenci Vítka a Dominika se v obraně objevili Honza Štaffa, Pájka a Vojta Klement a celý první poločas jsme neměli nikoho na střídání. V první půli si oba týmy vytvořily šance, ale ani jedna z nich nebyla gólová. Do druhého poločasu nastoupil Jeňa Krčál a mohli jsme někoho vystřídat. Slované nás potom uzavřeli v našem obranném pásmu a po rohu jsme inkasovali. Následně jsme vrhli všechny síly do útoku, také jsme soupeře dostali pod tlak, ale střela Vojty z hranice velkého vápna neskončila gólem, brankář konečky prstů vytěsnil míč nad břevno. Hosté potom nastřelili břevno a my jsme už bohužel nestihli vyrovnat. Chtěl bych pochválit celou zálohu a to Radima, Ondru Krčála, Balzáma, Césara a Tomáše Sychru, kteří celý zapás poctivě odběhali a také zbylým hráčům, kteří hráli v tomto zápase.

21.4 2011 BYS - HUS 2:3

V prvním jarním utkání jsme bohužel prohráli s Husovicemi 2:3. Ačkoliv výsledek vypadá vyrovnaný, úvod zápasu tomu nenapovídal. Během 15 minut jsme prohrávali 0:2 a mohlo být ještě hůř. Naštěstí jsme se uplně nepoložili a síly na hřišti se vyrovnaly. Při druhém rohovém kopu se míč odrazil od obránce Husovic do branky a snížili jsme na 1:2.

Začátek druhé půle se nám opět nepovedl a prohrávali jsme 1:3, kdy se po nepřesném odkopu brankáře dostal útočník Husovic k míči a přesnou ranou k pravé tyči zvýšil vedení svého týmu. Hráči Husovic potom měli zápas pod kontrolou, ale necelých 10 minut před koncem jsme snížili na 2:3, kdy z pravé strany centroval Balzám a Caesar lehkou tečí nasměroval míč do branky. V závěru utkání vznikla sporná situace, kdy se míč v pokutovém území  dotkl ruky jednoho z obránců Husovic, ale penalta se nestřílela,pouze jsme vhazovali aut.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří mohli hrát a kteří předvedli bojovný výkon. Také bych chtěl zdůraznit, že za náš tým nastoupili 2 noví hráči - Salw a Petr Bartek.

8.5 2011 BYS - KPE 0:0

V druhém zápase jarní části jsme remizovali s velmi těžkým soupeřem z Králova Pole. Úvodní desetiminutovka se nám povedla, soupeře jsme na chvíli dostali pod tlak, ale potom měli hráči Králova Pole herní převahu až do konce 1. poločasu. Za zmínku stojí situace, kdy se po Dominikově ruce kopal volný přímý kop a před naší bránou vznikl menší závar, který jsme naštěstí zvládli. Ovšem k žádné další vážnější šanci jsme je nepustili, hra se většinou odehrávala ve středu pole. Nepříjemný moment nastal několik minut před koncem 1. poločasu, kdy jeden z obránců Králova Pole dal Vojtovi bodyček, ale naštěstí se Vojta zvedl a mohl pokračovat dál. Obránce vůbec "nehrál balón", ale soupeř to neposoudil jako faul - hráči Králova Pole neustále vulgárně protestovali, radši jsme se s nimi nechtěli hádat a proto jsme pouze vhazovali aut.

Ve druhém poločase měl převahu soupeř, ale díky skvělé obraně a vynikajícímu gólmanovi jsme nedopustili, abychom dostali gól. Jednou jsme ovšem měli namále, když jsme míč vykopli z brankové čáry a následnou dorážku zastavilo tělo jednoho z našich obránců. Výsledek jsme zuby nehty udrželi a získali jsme velmi důležitý bod. Děkuji všem hráčům, kteří mohli přijít a kteří podali skvělý výkon proti tak silnému soupeři.

15.5 2011 BYS - RCV 2:1

V sedmém zápase FFL jsme tentokrát hráli v Medlánkách, kde jsme porazili tým Řečkovic 2:1. Již ze začátku zápasu jsme soupeře zatlačili na jejich vlastní polovinu a vytvořili jsme si několik slibných šancí, které ovšem neskončili gólem. Soupeř naše neproměněné potrestal pěknou akcí, kdy se jeden ze záložníků Řečkovic šikovně prokličkoval mezi několika našimi hráči a vstřelil úvodní gól. Naštěstí jsme se brzy vzpamatovali a znovu jsme si začali vytvářet šanci, ale Ondrova střela ze střední vzdálenosti skončila na břevně, potom se odrazila na čáru, ale bohužel nikdo od nás nedokázal míč dotlačit do soupeřovy branky. Naštěstí minutu před koncem prvního poločasu jsme vstřelili góla do šaten, kdy Jirka poslal perfektní přihrávku Radimovi, který vstřelil míč ke vzdálenější tyči.

Ve druhém poločase jsme neměli tak výrazný tlak, jako v tom prvním, ale přesto jsme měli menší převahu. ze začátku měl soupeř několik šancí, ale Pavel nás v brance podržel a žádné další komplikace jsme už nepřipustlili. Po jednom z našich rohů jsme trefili břevno, Radima v samostatném úniku vychytal brankář Řečkovic, ale díky našemu neustálému napadání jsme vybojovali míč a Jirka vstřelil druhý gól. Posledních 15 minut jsme kontrolovali zápas a k ničemu jsme je nepustili a zaslouženě jsme vyhráli 2:1. Děkuji všem hráčům, kteří nastoupili v tomto zápase. Ještě 3 hodiny před začátkem zápasu jsme nebyly kompletní, ale vše nakonec dobře dopadlo.

29.5 2011 BYS - PET 0:3

V osmém zápase FFL jsme bohužel prohráli s Petrovem 0:3. Tým Petrova byl v tomto zápase považován za favorita, ale v 1. poločase mezi oběma týmy nebyl žádný rozdíl, možná jsme měli malou převahu. Hra probíhala během 1. poločasu ve středu hřiště. Když jsme se my nebo soupeř dostali k zakončení, většinou střela skončila pár metrů vedle brány nebo v náručí gólmana. Ovšem minutu před koncem 1. poločasu hráči Petrova po rohovém kopu rozebrali naši obranu a dali nám branku do šatny.

Ve druhém poločase měl soupeř vetší převahu, více kontroloval hru a my jsme už bohužel nestíhali, protože jsme měli pouze jednoho hráče na střídání. Také jsme si vypracovali nějaké šance, ale branku jsme nevstřelili. Největší šanci měl Tom, kdy z hranice velkého vápna vypálil nebezpečnou střelu. Tu zastavila hlava jednoho z obránců Petrova, který byl jen pořádně otřesen. Druhý gól padl po autovém vhazování, kdy soupeř vyhrál hlavičkový souboj a následnou dorážku poslal opět hlavičkou do protipohybu brankáře. Třetí branku jsme obdrželi v samostatném závěru, kdy jsme nedůrazně odkopli míč a soupeř pohotově zakončil k tyči.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří nastoupili v tomto zápase a bojovali statečně až do konce utkání.

5.6 2011 BYS - MNO 2:1

V devátém utkání FFL jsme porazili ve velmi důležitém utkání Minority 2:1 a to nám v brance chytal Tom, který vždy hraje v záloze. Také bych měl říct, že informace o tomto zápase mám jenom z doslechu, protože jsem tuto neděli byl mimo Brno. Zápas se pro nás vyvíjel výborně, protože jsme již ve druhé minutě vstřelili gól. Autorem branky byl Salw. V prvním poločase jsme soupeře přehrávali, ale další branku jsme nepřidali. Ve druhém poločase se síly trochu vyrovnaly, ale po Balzámově individuální akci jsme vedli už 2:0. Ovšem závěr zápasu byl velmi dramatický, neboť Minorité po jednom z řady rohů snížili na 2:1 a těsně před koncem utkání Dominik vykopl míč z brankové čáry na roh. Vítezství bylo vydřené a velmi důležité.

Chtěl bych moc poděkovat Tomovi, který to zkusil v brance a několika dobrými zákroky podržel náš tým. Dík patří také všem hráčům za výborný výkon proti soupeři, který měl snad 6 hráčů na střídání. My jsme měli pouze jednoho.

12.6 2011 BYS - LES 4:1

Poslední zápas v této sezóně FFL se nám povedl na jedničku, protože jsme porazili hráče Lesné 4:1. Už v úvodu utkání jsme soupeře dostali pod tlak, ze kterého jsme vytěžili dvě branky. Tu první vstřelil Vojta a druhý gól přidal Radim, kdy krásným lobem překonal brankáře Lesné a míč se pomalu dokutálel do branky. Potom se síly na hřišti srovnaly, ale přesto jsme si dokázali vypracovat nějaké šance. Soupeř za celý první poločas vystřelil na naší branku pouze jednou, bohužel z toho byl gól v naší síti.

Na začátku druhého poločasu jsme přidali další dvě branky. Caesar poslal míč do prázdné branky, když jsme po pěkné spolupráci rozebrali obranu hráčů Lesné. Čtvrtý gól přidal Tom, když se po našem přímém kopu ocitl sám před brankou a z otočky zavěsil. Po této brance jsme se uklidnili a zápas jsme si pohlídali. Ještě jsme mohli přidat několik branek, když Zdeňkova patička skončila pár centimetrů vedle branky a Balzáma vychytal brankář Lesné. Pavel se tentokrát v brance moc nezapotil, pouze ve druhém poločase vychytal jeden vážnější protiútok Lesné. Po konečném hvizdu jsme odcházeli spokojeni, neboť jsme se tímto vítězstvím posunuli na 5.místo. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří svojí bojovností a běhavostí přispěli k tomuto vítězství.