BYS - ZID 2:1

21.10.2013 13:25

V posledním podzimním utkání nás čekal jeden ze silnějších týmů FFL, tým Židenic. Utkání jsme dohrávali skoro za tmy, protože zápas před námi skončil až v 16:30 a tráva v Horních Heršpicích už byla do značné míry poničená. Začátek zápasu začal na obou stranách opatrnou hrou, ale do vedení se dostaly židenice, které využily našeho malého zaváhání v obraně. O několik minut později Židenice kopaly penaltu, ale útočník naštěstí poslal míč vedle branky. Museli jsme začít více běhat a znepříjemňovat soupeři rozehrávku. O vyrovnávací branku se mohl postarat Algi, ale míč poslal pouze do středu brány, kde stál připravený gólman. Naštěstí se nám podařilo do poločasu se štěstím srovnat, kdy se obráncům Źidenic nepodařilo dostat do bezpečí míč a David se nejlépe zorientoval v malém vápně a vyrovnal na 1:1.

Ve druhém poločase se nedařilo oběma týmům lépe si přihrávat a střely z velkého vápna většinou končili hodně vedle branky. Přesto musel Ruprd předvést jeden výborný zákrok, kdy vytěsnil nebezpečnou střelu k tyči a následně míč zkrotil v rukavicích. Necelých osm minut před koncem jsem rozhodli o vítězství, když Vojta poslal přihrávkou do sprintu Algiho, který byl u míče dřív než brankář a trefil se přesně k tyči. Závěr utkání byl velmi napjatý a přinesl několik situací, které rozhodně nepatří na hřiště a už vůbec ne do Farní ligy.