BYS - SLO 3:0

24.09.2013 16:53

Plní očekávání, co nás v novém ročníku FFL čeká, jsme v neděli 22.9 odehráli první podzimní zápas proti Slovanům. Do utkání jsme nastoupili s jedním mužem na lavičce, soupeř neměl nikoho na střídání. Do středu obrany se postavili Dominik s Algim, na krajích potom byli Salw a Vojta. V záloze hráli Petr B., Honza, Egi a Tomáš, útočnou dvojici tvořil Balzám s Caesarem. Zápas začal na obou stranách opatrně, prvních dvacet minut se oba týmy snažily neudělat chybu. Postupně jsme si několik slibných šancí přeci jenom vytvořili, většinou to bylo ze standardních situací. Museli jsme si ovšem dávat pozor na brejky Slovanů, naštěstí pro nás žádný neskončil v naší síti. Ke konci první půle se nám podařilo vstřelit gól, Caesar využil chyby obrany soupeře a dotlačil míč za brankovou čáru. Po poločase byl stav 1:0 pro Bystrc.

Druhý poločas přinesl mnohem zajímavější podívanou pro diváka, oba týmy se hnaly více do útoku, ale pouze Bystrc dokázala změnit skóre zápasu. Druhý gól zaznamenal Balzám, který využil velkého zaváhání obránce Slovanů, běžel sám na branku a brankáře s přehledem prostřelil - 2:0. I o třetí gól se postaral Balzám. Po krásné narážečce  Egiho a Caesara lehce tečoval míč a zvýšil na 3:0. Skóre jsme mohli zvýšit z penalty, ale Egi nechal vyniknout soupeřova brankáře. Slované hrozeli z protiútoků, ale nijak výrazně Ruprda v brance neohrozili. V druhém poločase se zranil jeden z hráčů Slovanů a zbývajících 20 minut jsme odehrali o jednoho hráče míň (9+1). Závěr utkání jsme si pohlídali a získali jsme první tři body.